Oferta

 

Tylko Ty, konie i przewodnik, który wprowadzi Cię do świata tych majestatycznych zwierząt.

Żadna sesja indywidualna nie wygląda tak samo. Poznanie konia i tego jak on funkcjonuje, od samych podstaw, praktyka uważności w naturze, a może przeprocesowanie trudnych emocji, które się w Tobie chowają? W zależności o Twoich potrzeb i tego, czym danego dnia chcesz się zajmować, u nas możesz doświadczać wielopoziomowo.

Pracujemy zarówno z dziećmi jak i dorosłymi w kontekście przygotowania ich do późniejszej jazdy konnej- uczymy podstaw końskiego języka, jak rozpoznawać sygnały mówiące o strachu, bólu oraz komforcie i rozluźnieniu; uczymy, jak nasze emocje wpływają na konia i co można zrobić, by być dobrym jeźdźcem, któremu zależy na porozumieniu z koniem, a nie zarządzaniu nim.

Pracujemy także w kontekście poszerzania wiedzy o koniach w ludzkim świecie, z nami odkryjesz, jak możesz ulepszyć relację z własnym koniem lub jak możesz przygotować się do posiadania własnego wierzchowca. Dowiesz się także, co można robić z koniem poza jazdą- czyli czym jest tzw. praca z ziemi. 

A na koniec procesy rozwojowe z końmi. Słyszałeś kiedyś o tym? Konie, jako istoty niebywale wrażliwe, o wysokiej inteligencji emocjonalnej, są świetnymi przewodnikami po nas samych- jeśli tylko skupimy się i będziemy bacznie obserwować ich reakcje na nasze zachowania.

Taki proces można odbyć jednorazowo indywidualnie bądź umówić się na kilka spotkań w ciągu czasowym.

To niecodzienny czas dla Was. Razem w naturze, z dziećmi, dziadkami, wujkami i kimkolwiek tylko zechcecie. Możliwość bycia wspólnie w przestrzeni stada, wyciszenia, zrelaksowania oraz zdobycia nowej wiedzy. Jeśli szukacie pomysłu na to, jak kreatywnie spędzić czas z bliskimi, to sesja rodzinna z Rajkonikowym Stadem zdecydowanie wpisuje się w te potrzeby!
Świeże powietrze, ruch, obecność zwierząt, poznanie ich języka, cisza, dotyk, oddech- takie spotkanie to jak SPA dla układu nerwowego. Jak Wam to brzmi?


To zdecydowanie największy konik Rajkonika 🙂 

Zapraszamy na różnego rodzaju warsztaty grupowe- jednodniowe oraz weekendowe (daty i opisy poszczególnych z nich znajdziesz w zakładce „aktualności”), na których to odbędziesz podróż w głąb samego siebie. Za każdym razem tak daleko, jak sam chcesz i potrzebujesz- tworzymy bezpieczną przestrzeń, w której, dzięki obecności koni, będziesz mógł przyglądać się sprawom z innej perspektywy, dzięki czemu uzyskasz nowy poziom postrzegania, czucia i rozumienia świata i siebie samego.

Spotkania z końmi w ich domu to nie jedyne, czego można doświadczyć z Rajkonikiem. Osoby, które jeżdżą konno i mają opanowaną jazdę na poziomie zaawansowanym, zapraszamy na przejażdżki w teren oraz wakacje w siodle! 
Jeśli jesteś zainteresowany tygodniowym rajdem po Mazurach i spędzaniem po kilka godzin dziennie na końskim grzbiecie, to trafiłeś idealnie.
Mamy konie rasy Małopolskiej, które charakteryzują się dużą witalnością i lekkością w prowadzeniu, co czyni je idealnymi końmi rajdowymi. Razem z nami przejechały setki kilometrów, nie boją się ruchu ulicznego, innych zwierząt czy hałasów- są obyte w ludzkim świecie 🙂 
Oferujemy dwie opcje rajdów- do dwóch godzin jazdy konno dziennie, lub od dwóch do czterech godzin jazdy dziennie- w zależności od Twoich potrzeb i umiejętności jeździeckich.
W cenie każdego rajdu znajduje się nocleg*, wyżywienie oraz Twoje ubezpieczenie.
Szukasz pięknego miejsca w Polsce na wakacje, gdzie można też pojeździć? Wyślij nam swoje dane oraz film, na którym będziemy mogli zobaczyć jak jeździsz i zarezerwuj termin!
*Ze względu na różne opcje noclegowe ostateczna cena rajdu może się różnić od tej podanej w cenniku- wszystko zależy od Twojego wyboru.

W dzisiejszym świecie dużo jest działania, pędu, przechodzenia od zadania do zadania. Często czujemy się przesyceni, przebodźcowani, a w głowie pojawiają nam się myśli takie jak „za dużo tego wszystkiego”, „nie nadążam”, „mam dość”, „jestem już zmęczona” itd. Czy brzmi to dla Ciebie znajomo?

Uważność i bycie w „tu i teraz” to hasła dość modne w ostatnich czasach. Nie bez powodu, gdyż bycie uważnym w codzienności reguluje Twój układ nerwowy i pozwala na lepsze zarządzenie energią, dzięki czemu przestajesz czuć, że nie nadążasz za życiem. Zwalniasz, a wraz z Tobą zwalnia Twoje otoczenie. Uważność można i trzeba praktykować w różnych miejscach i okolicznościach, im częściej tym lepiej, ale warto też raz na jakiś czas „oderwać się” od codzienności i zanurzyć się w tym stanie bardziej, by pozwolić sobie na osiągnięcie głębokiego relaksu- to trochę jak taki reset dla całego Twojego układu nerwowego i umysłu.

Jeśli szukasz takiej przestrzeni, to w Sulimach czeka ona na Ciebie. Raz w tygodniu, godzina w naturze i bliskiej obecności zwierząt to nasza propozycja. Cyklicznie, raz w tygodniu prowadzimy praktykę wspólnej uważności.

Medytacje z końmi są darmowe, jednak jeśli chcesz wziąć w nich udział, upewnij się wcześniej, że czujesz się swobodnie wśród stada, a bliskość i dotyk konia Cię nie lęka- możesz to zrobić, np. umawiając się wcześniej na jedno lub dwa spotkania indywidualne.